Praktické

Jak přežít doma a nezbláznit se?

Válíte si šunky nebo máte pocit, že vám čas prochází mezi prsty? V tomto článku vám přiblížíme, jakými způsoby můžete využívat volný čas v domácí karanténě na maximum.

598Zobrazení

 

Osvojit si nové dovednosti online? Žádný problém!

Nejcennější věc, kterou si můžeš vyzkoušet – bezplatné kurzy od Googlu  nebo kurzy od Sedua. Vyjmenujme několik témat: Jak se soustředit při práci, základy kódování, kurz na téma sebevědomí… Natrénuješ si v podstatě všechny klíčové dovednosti, které potřebujeme, aby fungovaly v moderní společnosti. Můžeš projít jen jeden modul, nebo se do toho pustit po hlavě, pěkně od začátku až do konce.

Máme plno volného času, tak proč jej nevyužít produktivně?

 “Co když chci jít ven? ” Pokud by sis rád obul toulavé boty, ale momentálně nemůžeš cestovat, nevadí, máme pro tebe dobré zprávy! Pro ty z nás, kteří jsou rádi na cestách, je k dispozici řada digitálních prohlídek. Určitě už znáš Google Tours, dále pak určitě nesmíš přehlédnout  těchto 12 světoznámých galerií a muzeí, která nabízejí virtuální prohlídky.

Pokud hledáš něco staršího, jeskyně Lascaux, „umělecká galerie starší než 19 000 let“, hostí virtuální prohlídku, kde můžeš prozkoumat časovou kapsli a projít si domy pravěkých lidí!

Říkáš si, že ti pohyb myší u počítače nestačí?

Neztrácej naději. Máme pro tebe hned několik tipů na sportovní aktivity, které můžeš dělat v pohodlí domova. Centrum sportovních aktivit MENDELU téměř každý den přidává várku tipů, jak fyzicky nezahálet. S Jakubem Bínou cvičí celé Česko, tak se taky přidej a makej na svém těle. Dynamické sporty nejsou nic pro tebe? Vyzkoušej jógu na doma.

Chybí ti škola? Nezoufej!

University of Cambridge nedávno otevřela svou knihovnu pro veřejnost, takže každá učebnice bude zdarma. Jsou rozděleny do různých oblastí zájmu, takže je velmi snadné se v tom orientovat. (Další tipy, odkud čerpat odborné články a kde si pročítat odborné publikace apod. přineseme příště.)

Jednoho dne z tebe bude polyglot, ale s jazyky prozatím válčíš? Klikej na Duolingo nebo Tandem a uč se světové jazyky ve volném čase už teď – z domu a s lidmi z celého světa.

Máš spíš duši umělce a těšíš se až skončí karanténa, abys mohl do divadla nebo do kina?

Zachovej klid! Teď můžeš využít jedinečné šance a dívat se na živá vysílání divadelních her z postele. Kromě divadel jsme objevili také něco pro milovníky opery a baletu.

Posloucháš rád klasickou hudbu? Tak to určitě nesmíš přijít o komorní benefiční koncert České filharmonie. Živý stream bude 28. března 2020 od 20:00 probíhat tady a vysílán bude také na ČT art.

Máš další tipy nebo vychytávky, na které jsme zapomněli? Poděl se s námi přes fakultní Facebook nebo Instagram. 🙂