NezařazenéZe života fakulty

Vydrž, Prťka, vydrž!

Semestr rychle utíká, naděje však umírá poslední... Překonejme prokrastinaci!

253Zobrazení

„Další semestr nebudu ty seminárky odkládat a budu chodit na přednášky… a taky si budu psát poznámky, to se ví…!“  Teď je to tady. Ten DALŠÍ semestr.

Začalo to vesele, hned první den jsem zaspala, protože budík jsem měla nastavený na svých „prázdninových“ 9.30… A i když už teď panikařím z množství seminárek a látky, kterou jsem přestala chápat po deseti minutách výkladu – viz. statistika, tak jsem to zvládla a vy taky! Máme za sebou první dva týdny letního semestru a ve třetím jsme až po uši. Doufám, že motivace s psaním si poznámek vám vydržela po celou dobu, a ne jako mně – pouze do středy prvního týdne. Naděje umírá poslední, takže věřím, že se seminárkami všichni začneme hned tento víkend. Snad i studenti, kteří tento rok státnicují už oprášili průkazky do knihoven a psaní bakalářek a diplomek jim jde jako po másle. Z průzkumu ve svém okolí vím, že většina toho má ohledně bakalářky hodně… jejich slovy „po krk“. Za to mají ale utřený půlroční prach, seřazené knížky podle počtu stránek a pastelky podle barev.

Ale ty, já, on i ona to zvládneme! Není to vždycky procházka parkem, spíš taková horská dráha, ale my nejsme z cukru. Nádech, výdech, úsměv a krok kupředu. Hlavně vykročte pravou. Taky se nezapomeňte poplácat po zádech a dát si za odměnu třeba kus dortu nebo tatarák, protože jste to dali. Zvládli jste svůj první nebo svůj další zimní semestr a jste tedy blíž tomu vysněnému: „Mé jméno je Evžen, Bc. Evžen.“ Tak vydrž, Prťka, vydrž!

Ale jestli by to stejně drhlo a prokrastinace vzala za své, určitě je na místě návštěva workshopu konzultanta a terapeuta Matěje Krejčího, který poradí, jak tohle překonat! Ode dneška po další středy na naší fakultě je možnost se naučit něco, co se jistě využije i do dalších let!

Napsat komentář