NezařazenéPraktické

5 žhavých tipů pro kavárenské povaleče i pilné studenty

Až budete mít dost školy a svého pokoje, nebojte se najít si několik únikových míst. Tyto kavárny, které zde popíšu, jsem našla v průběhu svého času v Brně.

542Zobrazení

 

Tohle je seznam kaváren různého typu od těch nejhlučnějších, kde si sotva sednete, až po klidné, kde místo naleznete vždy.

Ať jste rádi sami, nebo chcete kolem sebe vždycky někoho, z těchto kaváren si vyberete vždy.😊

Café Tungsram

Tato malinká kavárna se schovává na Kapucínském náměstí. Velkou výjimečnost vidím v pohlcení světla.

Od jara až do podzimu je kavárna zabalena ve slunečním světle, takže je to místo naprosto stvořené pro poetickou duši. Prostředí doplňuje útulný interiér s retro klasikou. Není nic lepšího než si sednout do této kavárny s oblíbenou knihou k tomu vynikající káva s neméně dobrým zákuskem.

Doporučuji spíše na oddychovou část Vašeho dne. Pokud jste více společenské osobnosti a neradi sedíte sami, nevadí, vezměte své kamarády a osvěžte se lahodným pivem.

 

Jazzová kavárna Podobrazy

Jazzový a bluesový nadšenci, spojte se! Tato jazzová kavárna Vás přímo zve k posezení. Už na ulici Zelného trhu příjemná hudba táhne dovnitř. Tuto kavárnu jsem objevila náhodou a jsem zde naprosto spokojená. Pokud jste ranní ptáčata, tak se nestyďte a na snídani si zajděte.

Je zde několik zašívárenských koutků s pohodlnými sedačkami. Pro mě je nejlepší volbou dát si zde domácí limonádu se skvělým dortíkem. Poslech hudby, pohodlné sezení, přátelský personál – přímo balsám na hektický život. Na chvíli se zastavte a vychutnejte si toto prostředí. V létě je zahrádka otevřena do klidného nádvoří, kde můžete dokonce vidět i divadlo.

Zajímá vás, jaké písně uslyšíte? No tak hurá, běžte to zjistit.

 

Black box cafe

Black box cafe je spíše moje srdcová záležitost. Jelikož jsem milovníkem kávy, nezahálím a vběhnu na Kounicovu ulici, kde tato kavárna pevně stojí. Je to zajímavé místo, které lemují černé zdi s uměleckými díly a osobitou energií. Výstava obrazů se mění a koná se zde spoustu zajímavých akcí. Například Hadrárna, pokud jste ekologičtí nadšenci, nebo zde objevíte také stánky se zajímavými příběhy z oblasti lidských práv a svobod.

Ale nenechte se zaleknout černé barvy. Prostor je krásně prosvícen, proto máte možnost nasát do sebe energii, jakou kavárna vyzařuje. Doporučuji si zde posedět s přáteli nebo i pracovat. Je to nedoceněná kavárna, která si zaslouží více pozornosti.

Café Atlas

Za rohem Komenského náměstí na Vás vykukuje hipsterská kavárna. Jejich design prostředí a menu je unikátní. Zdi polepené tapetami Vás nutí na ně neustále pokukovat. Kávové maniaky i pivaře jistě nabídka potěší.

V této kavárně se mi nejlépe pracuje. Hned u příchodu narazíte na dlouhý stůl se zásuvkami, kde většinou sedí studenti či pracanti, co zběsile ťukají do klávesnice (vždy mě zajímalo, co ostatní píšou, když já sedím jako pecka). Takže pro kreativní myšlení neváhejte zavítat do Atlasu.

 

Tři Ocásci

Po procházce v Lužáneckém parku zatočte ke Třem ocáskům. Kavárna i hospůdka v jednom a ještě navíc s alternativní atmosférou. Tady opravdu potkáte lidi všeho druhu, což mi naprosto vyhovuje.

Tato férová kavárna se sebevědomě staví za lidská práva, takže zde aktivistické duše najdou své uplatnění. Místo vřele doporučuji i veganům. Jídelní lístek je sestaven z vegetariánských nebo veganských pokrmů. Místo je to prostorné, pro přátele jako dělané.

 

Tyto kavárny Vám mohou sloužit jako odrazové můstky. Prostředí je u každé naprosto osobité a nejsou si podobné. Jediný společný charakter je pro mě přátelská atmosféra. Po hledání a zjišťování mi z mnohých brněnských kaváren tyto vyhovují nejvíce. Hodně štěstí při objevování těch Vašich míst.

 

Už máte svůj oblíbený spot? Dejte nám vědět do komentáře pod článkem. 🙂