UdálostiZe života fakulty

International Market

505Zobrazení

Se začátkem semestru nám Facebook nahodil zhruba 65736 událostí k zahájení semestru. Od degustací či seznamovaček ve Flédě po cestovatelská okénka, karaoke a seminářů typu „Pečeme s Klárou“. Nicméně jsme studenti, a samozřejmě milujeme naši školu víc než nějakou Flédu, tak jsme si vybrali událost organizovanou Mendelu – International Market.
Jak nám popis události naznačoval, mělo jít o ochutnávky jídel připravených „erasmáky“ a do toho teda jdeme! Pro jídlo žijeme, to je přeci náš nejlepší kámoš (hned po prokrastinaci, samozřejmě). Jo, no… a taky ta akce byla Z-A-D-A-R-M-O.

Musíme říct, že když jsme dorazili do menzy, kromě zjištění, že tam není -658 stupňů jako venku, cítili jsme se spíš jako na té Flédě. Lidí habaděj a z reproduktorů Selena Goméz či Avici. Hned první stanoviště naši-Česká Republika. Dali si záležet, a tak jsme měli od bramborového salátu, svíčkové, po karlovarské oplatky, bábovku a … ejhle, konec stolu nám zdobila meruňkovice a starý dobrý Tuzemák! Následovalo Slovensko s pirožky a s jejich Tatranským čajem. U Finska nám to došlo, tahle akce zahrnuje všechno. Cestovatelské okénko, neboť jsme projeli Mexiko, Slovinsko, Slovensko, Litvu, Finsko, Chorvatsko, Filipíny, Španělsko, Francii, Polsko, Lotyšsko, USA, Japonsko, Rumunsko a bylo to jízda, horská dráha.

Seznamovačka taky proběhla, mezinárodní. Díky celovečerní degustaci jsme si všichni rozuměli; jeden na druhýho anglicky, druhej na prvního nohama, rukama a třetí na prvního a druhýho španělsky. Všichni Brno milují a shodli se na tom, že jsme všichni přátelští, snadno a levně se tu cestuje, nebojí se vycházet večer ven a máme krásný holky a výborný pivo!

Po dokončení prvního kola ochutnávek, jsme se radostně vrhli do kola druhého, a tak můžeme s nádechem studu říci, že i karaoke proběhlo. Nepekli jsme tedy s Klárou, ale s Josém z Mexika, který nám vysvětlil, jak správně dělat guacamole. Má to u nás! Ochutnali jsme také „šaltibarščiai“, kterého se z důvodu růžové barvy mnozí báli, ale pro nás to byla taková exotická koprovka!

Všechny státy s jejich stanovišti nás ohromily a na žebříčku se ukázalo Rumunsko za „best taste“, Chorvatsko za „best info“ a Mexiko za „best design“. A náš nový kamarád José vyhrál rybičku, živou!
Chceme vyjádřit dík díků organizátorům a všem, kteří se na akci podíleli, protože my jsme si ji užili!
Domů jsme šli s úsměvem od ucha k uchu, plným žaludkem a za doprovodu našeho nového kamaráda Josého s jeho novou rybičkou. Úplně rovně nešel a my tedy doufáme, že rybička je teď v akvárku a ne na chodníku.
Těšíme se na další akci a doufáme, že přijdeš i Ty!

Napsat komentář