PraktickéZe života fakulty

Jaký byl kurz Podnikni to! na FRRMS? Přesvědčte se! (2. část)

Zajímá vás, zdali jsou kurzy přínosné? Čtěte dále a dozvíte se zpětnou vazbu účastníků...

612Zobrazení

Letním semestru 2017/2018 probíhal poprvé kurz Podnikni to! v podobě série osmi workshopů, kde měli účastníci měli možnost získat praktické zkušenosti a dovednosti v oblasti podnikání kompetenci mladých lektorů, kteří ve své kariéře už vybudovali firmy, stali se spolumajiteli startupů, rozjeli podnikání na volné noze a ovládají moderní metody nastartování podnikatelského nápadu.

Mnozí z účastníků už během workshopů Podnikni To! již rozbíhají své podnikání, a také se učí, jak v běžném životě vyhledávat příležitosti k podnikání. Mladí podnikavci mají možnost se během kurzu dozvědět, jak identifikovat podnikatelský nápad, jak rozvrhnout byznys model, jak si ověřit jeho potenciál, jak získat první zákazníky, a také jak pracovat se zpětnou vazbou od mentorů, kteří jsou součástí kurzu. A to vše v praktické rovině. V závěru workshopu mají studenti všechny nástroje potřebné k rozběhnutí vlastního podnikání a silné know-how v projektovém řízení.

A jaký byl kurz Podnikni to! na FRRMS?  
Přesvědčte se na základě následujících výpovědí!

 

Michaela Brázdová, absolventka kurzu Podnikni to! na FRRMS, podává následující recenzi:

Kurz Podnikni to!, který jsem absolvovala na FRRMS na Mendelově univerzitě v Brně, mě dodal odvahu a sebevědomí začít stavět na svém snu. Seznámíš se zajímavými lidmi, získáš kontakty! Podnikni to! bych přirovnala k takovému motoru, který nastartuje začátek tvého snu. Díky motivaci a podpoře, můžeš dělat to, co tě baví! A přece dělat to, co mě baví, tak to je něco úžasného.

Díky lekcím v kurzu můžeš překonávat překážky a postupně si rozpracovávat svůj sen v plán a být mu blíže. Podnikni to, mě naučilo nebát se říct o svém snu! Protože když ho nikomu neřeknu tak kdo o něm bude vědět? Jak ten sen pak můžu zlepšit?

Člověk má někdy problém v tom, že si chrání ten svůj nápad a nikomu jej nechce říct. To je špatně. Pokud máš nápad, ale nevíš, jak začít, tak tento kurz je právě pro tebe. Svůj sen si můžeš pomalu rozpracovávat, rozvíjet a zjistíš, že bavit se o tom co chceš v životě dělat a co by tě zajímalo, tě postupně bude bavit taky! A když budeš moct někomu říct o tom, co děláš, tak už nebudeš přemýšlet nad tím, jestli ti ten tvůj projekt a sen někdo neukrade. Tím, že o něm budeš mluvit, získáváš validací zpětnou vazbu, která tě může velice dobře nasměrovat a posunout k tvému cíli.

Kurz Podnikni to! bych doporučila všem, kdo mají nějaký nápad, ale nevěří si, zda by zrovna tento nápad mohl prorazit ven. A i ti z vás, kteří nápad nemáte, ale jste nadšení a pouštíte se do nových projektů a věcí po hlavě. Zrovna pro vás, je tady kurz Podnikni to!“

Vyjádření Maxima Dužka, lektora kurzu Podnikni to! ke spolupráci s FRRMS:

Viesť podnikateľský kurz Podnikni To! na Fakulte regionálneho rozvoja a medzinárodných štúdií na Mendelovej univerzite bol úžasný zážitok a od ukončenia posledného workshopu úprimne dúfam, že čoskoro fakultu navštívim ako lektor opäť.

Vďaka tomu, že v rámci Podnikni To! pôsobíme po celej Českej republike, môžem objektívne zhodnotiť, že práca so študentami FRRMS bola výnimočná. A to najmä vďaka tomu, že sú tamojší študenti úprimne zvedaví, aktívni a zaujímajú sa nie len o dianie okolo seba, ale najmä o svoju budúcnosť. To bolo citeľné naprieč všetkými podnikateľskými workshopmi, v ktorých častokrát prevládali diskusie, otázky a praktické cvičenia.

 Na FRRMS študujú šikovní mladí ľudia, ktorí majú chuť a odhodlanie meniť svet. A to nie je samozrejmosť. Preto sa teším, až sa s novými študentmi budem môcť stretnúť pri ďalšej sérii kurzov Podnikni To! na FRRMS.

 

Vyjádření Veroniky Svatošové, organizátorky kurzu Podnikni to! na FRRMS:

Podnikatelé z projektu Podnikni to! jsou týmem nadšených mladých podnikatelů, kteří bezprostředním způsobem předávají zkušenosti ze světa podnikání a dokáží probudit nadšení u studentů, kteří projevují zájem o podnikání.

S podnikateli Podnikni to! Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií začala spolupracovat na základě pozitivních referencí poskytnutých z jiných univerzit, kde již tyto kurzy úspěšně v minulosti probíhaly. Kurz Podnikni to! na FRRMS probíhal ve formě osmi workshopů po cca 2,5 hodinách od konce února do konce dubna 2018. Kurz interaktivní formou rozšířil znalosti a dovednosti v oblasti podnikání a dokázal vzbudit u účastníků podnikavost, což bylo primárním cílem kurzu. Kurz tak obohatil výuku probíhající na FRRMS nejen v oblasti podnikatelské, ekonomické a marketingové.

Lektoři kurzu bezprostředním způsobem navázali neformální vztah s účastníky, díky němuž je kurz také vnímán tak pozitivně. Kurzy Podnikni to! jednoznačně vnímám jako dlouhodobý přínos pro FRRMS, která moderním způsobem rozšiřuje možnosti dalšího vzdělávání, a také přínos pro studenty FRRMS, kteří získají další praktický pohled ze světa podnikání.“ 

 

Je Vám líto, že jste se kurzu Podnikni to! na FRRMS nemohli zúčastnit?

 Nezoufejte! 

V zimním semestru se chystá další kurz Podnikni to! na FRRMS!

Bližší informace již brzy na www.frrms.mendelu.cz a https://www.facebook.com/FRRMS/

 

Další informace o projektu Podnikni to! jsou uvedeny zde: http://podniknito.cz/, https://www.facebook.com/podniknito/.

Ing. Jakub Tížek, tel.: +420 774 243 636, email: tizek@podniknito.cz

 

Odpovědná osoba za organizaci kurzů Podnikni to! na FRRMS

Ing. Veronika Svatošová, Ph.D., proděkanka pro koncepci a rozvoj na FRRMS,
tel.: +420 545 136 403, email: veronika.svatosova@mendelu.cz