PraktickéZe života fakulty

Desatero studentského života na FRRMS

Pokud by ti při studiu na fakultě chyběla praxe, noví kamarádi, hodnotné zkušenosti nebo zábava, čteš ten správný článek. Následuj naše desatero!

1.89KZobrazení

1 – Praxi v Íčku vykonáš

Každý semestr se otevírá šance pro zhruba 5 studentů bakalářského stupně studia zapojit se do chodu Studentského informačního centra a splnit si tak povinnou praxi. Náplň práce je různorodá. Od administrativní výpomoci v rámci centra i studijního oddělení, asistenci studentům při vyřizování studentských záležitostí, přes organizování akcí pod taktovkou Akademické unie FRRMS, spolupráci s PR oddělením na marketingových aktivitách, až po příležitost realizovat vlastní nápady a projekty v rámci fakultního prostředí. Kontaktuj vedoucí SIC na sic.frrms@mendelu.cz a zjisti podmínky spolupráce.

 

2 – Do Akademické unie FRRMS se zapojíš

Kdo by neznal náš studentský spolek nebo-li AU? Pořádá pro nás po celý školní rok nespočet eventů, má na starost výše zmiňované Studentské informační centrum a my už si to “studium” bez ní nedokážeme představit. Víš ale, že i ty se můžeš zapojit? Organizovat legendární akce jako je půlení semestru, ples nebo Halloween s AU FRRMS? U toho poznáš spoustu nových kamarádů, starší a zkušenější ti poradí, co a jak se studiem, a těm mladším zase poradíš ty. Ale hlavně, užiješ si spoustu legrace a načerpáš neocenitelné zkušenosti, které se v tvém CV budou vyjímat. Čekuj AU na Facebooku  a dej jim vědět, že máš zájem!

 

3 – V rámci IGA diplomku napíšeš

Interní grantová agentura Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity v Brně (krátce jako IGA FRRMS MENDELU) podporuje efektivní zapojení studentů magisterských a doktorských studijních programů do vědy a výzkumu na fakultě. Můžeš tak pracovat se svým vedoucím na projektu a výsledky použít i při své diplomové práci. Buď součástí velkých smysluplných výzkumných projektů a možná si u toho vyděláš i nějakou tu kačku navíc.  IGA se otevírá vždy začátkem školního roku a ideálním kandidátem je proaktivní student 1. ročníku navazujícího studia se zájmem o vyhlášené téma. Základní info najdeš TADY.

4 – PR oddělení vypomůžeš

Víš, že PR oddělení fakulty je z velké části složeno ze studentů? Ti se tak aktivně zapojují do marketingových aktivit a u toho získávají hodnotné zkušenosti pod vedení specialisty z oboru. Pokud máš co nabídnout a marketing pro tebe není jen další předmět ve studijním plánu, ozvi se na pr.frrms@mendelu.cz.

 

5 – Na svou střední školu Roadshow předvést vyjedeš

Pokud se chceš vrátit na svou střední školu alespoň na pár hodin a u toho maturantům odprezentovat informace o tvém oboru a životě na fakultě, není lepší příležitosti, než pod taktovkou naší Roadshow! Sleduj fakultní facebook, výzva se objevuje vždy na podzim.

 

 

6 – Na senáty chodit budeš

Ať už na ty fakultní nebo na celouniverzitní zasedání akademického senátu se vyplatí chodit. Získáš zde aktuální informace o chodu fakulty, které se často dotýkají i studentů. Nutno poznamenat, že každý senát má i svou studentskou zastupující část. Můžeš tak své spolužáky podpořit při důležitých jednáních. Kdo vlastně v senátu působí? Koukej SEM.

 

7 – Semestr nebo dva v zahraničí odstuduješ

Kdo nevyjede na Erasmus, jakoby nebyl. Fakulta ti nabízí možnost odcestovat do všech koutů Evropy. Přes bilaterální smlouvy se pak dostaneš do celého světa. Často se studenti bojí nutné byrokracie před výjezdem. Víš však, že Oddělení mezinárodních vztahů a  internacionalizace připravilo podrobné návody a pořádá informační přednášky pro studenty před výjezdem? Zvládne to prostě každý. Tak přestaň cestovat prstem po mapě a splň si sen studia nebo práce v zahraničí na 1 nebo 2 semestry. Více informací na http://www.omvi.mendelu.cz.

 

8 – O buddyho se postaráš

Pokud to i přesto na zahraniční výjezd nevidíš, ale chtěl bys trénovat cizí jazyk, je tato možnost jako stvořená pro tebe. Buddy je kamarád, který kontaktuje přijíždějícího zahraničního studenta před příjezdem, vyzvedne ho na letišti nebo nádraží, pomůže s ubytováním, ukáže mu univerzitu a bude připraven pomoci v případě potřeby. A hle! Noví kamarádi z celého světa na dosah ruky. Informuj se na webu International Student Club MENDELU.

 

9 – Na rozvojový projekt se vydáš

Jsi odvážný a vynalézavý? Dokážeš pracovat v týmu? Jsi schopný se přizpůsobit novým okolnostem a podmínkám? Pak využij možnosti vycestovat do rozvojových zemí po dobu jednoho měsíce na praktické stáže! Jezdí se na různá místa – třeba do Peru, Srbska nebo Nikaragiu. Je to výzva, ale stojí to za to! Přečti si článek studentky Markéty Akai, která tuto stáž absolvovala v Thajsku. V případě dotazů kontaktuj paní Kateřinu Dolník, DiS. na katerina.dolnik@mendelu.cz.

 

10 – Na blog o životě na FRRMS psát budeš

Máš co říct? Zapoj se taky! Posílej návrhy, hotové články, zpětnou vazbu nebo tipy na akce na redakce@denikbezhranic.cz. Čím víc nás bude, tím bude Deník bez hranic zajímavější!